CIA | 29
<< | ^ | >>
Dragon Ball "Z" 2
Od ładnych kilku lat w polskiej telewizji wyświetlane są seriale animowane Dragon Ball, Dragon Ball "Z" i Dragon Ball "GT". Wielu szczególnie młodych ludzi pokochało rysunkowego chłopca Songo i jego przyjaciół. Przyznam się, że ja też oglądałem regularnie wszystkie odcinki pierwszych dwóch serii. Przygody mangowego zawadiaki z serialu, znalazły swoje odbicie w wielu grach. Jedna z nich to właśnie Dragon Ball "Z" 2.


Tak wygląda smok podłączony do prądu

Jest to pierwsza gra o "Smoczych Kulach" z jaką się zetknąłem. Gra z 1994 roku nie jest "najświeższa", widać to po grafice. Jednak się przekonałem po chwili grania, że nie ma to znaczenia. Do wyboru jest dziesięciu wojowników związanych z bajką . Zarówno tych "dobrych" jak i "złych". Wachlarz ciosów, powiedziałbym- bardzo podstawowy. Są dwa ciosy pięścią - słaby i mocny oraz lekki i mocniejszy kopniak. W połączeniu z kursorami można zastosować na przeciwniku sześć uderzeń specjalnych w tym jeden po osiągnięciu "max" na pasku energii. Blokujemy uderzenia wciskając kursor "do tyłu". Gra na pewno przypadnie do gustu miłośnikom tematu. Postacie w tle, muzyka i grafika w pełni oddają klimat bajki. Akcja toczy się bardzo szybko. Postacie biją się to na ziemi, to w powietrzu, krzycząc po japońsku a ekran ciągle rozbłyskuje od potężnych eksplozji. Postacie są stosunkowo niewielkie ale grając na przykład Gohanem poczułem że drzemie w nim potężna moc potomka kosmicznego wojownika (szkoda tylko, że nikt nie ma tutaj małpiego ogonka :). Polecam gierkę wszystkim fanatykom Dragon Balla. Zassać można z www.emudreams.pl podobnie jak potrzebny emulator MAME 0.62

Gra wydana w 1994 roku przez BANPRESTO
Shock Troopers
Przywódca organizacji "RED SCORPION" porywa Cecilie, wnuczkę pewnego zdolnego profesora. Szantażując go zmusza do współpracy nad ulepszeniem narkotyku ALFA 301, zresztą opartym na recepturze nieszczęsnego profesora.

No Rambo, insert coin bo sobie nie postrzelasz

Psychopata potrzebuje środka aby stworzyć najpotężniejszą armię bezwzględnych żołnierzy, morderców. Zadaniem brygady "Shock Troopers" jest uwolnić Cecilie, rozgromić "Czerwonych Skorpionów", zabić przywódcę i tym samym uchronić świat przed niechybną zagładą. Pod tą jakże niepozorną historyjką kryje się bardzo banalna strzelanina. Do wyboru masz ośmiu żołnierzy: czy to tęgą murzynkę "Big Mama" z ogromną giwerą czy też seksowną panią "Milky" z rewolwerem, pudrującą nosek przed każdą akcją. Nie zabraknie też chłopa !!!..a jakże - pięciu "harcerzy" do rozwałki. Za zniszczenie wrogiego działa czy skrzynki z amunicją dostajemy różne bronie. Postrzelamy sobie z: heavy, vulcan, flame, 3-way, rocket, blaster. W ten sam sposób znajdziemy apteczki regenerujące nasze zasoby witalne. Opcja Team Battle umożliwia zmianę jednego z trzech bohaterów w trakcie gry. Muzyka - to ostre riffy, na przemian z elektryzującą "Jungle". Grafika nie jest rewelacyjna ale lokacje mimo to są ciekawe i nie nudzą.


Nie ma to jak mały desant z o poranku

Można dojść trzema różnymi drogami do finałowej bazy głównej. Jedna ścieżka prowadzi poprzez górskie szczyty, druga przez tropikalną dżunglę, a trzecia przez rzeczne doliny. Największym atutem tej gierki jest przede wszystkim ostra i szybka akcja, wyciskająca z komandosa siódme poty. Najlepiej gra się we dwójkę, ukończenie zabawy zajmuje wtedy około godzinę czasu. "Program" polecam do biura, w przerwie miedzy posiłkami :) Rom z grą działa na emulatorze WinKawaks i jest do pobrania na www.emudreams.pl.

Gierkę wydala firma Saurus w 1997

Kinjolek